1. Pouhý záměr a výběr

Můžeme vám zde zpříjemnit i jen pomyšlení na výběr vašich záclon. S těmito jednoduchými radami budete mít jistotu. A pokud stále pochybujete, podívejte se do naší galerie nabízeného bytového textilu... a inspirujte se!

Důležité aspekty při výběru záclon do vašeho okna, je to, že se na něj z povzdálí podíváte, nevynechejte ale též i pohled zvenčí. Tedy to, jak byste chtěli, aby náhled skrze okno z exteriéru byl díky zácloně dekorovaný a průhled do bytu zakrytý více či jen méně. Poté se můžete zeptat sebe a svých spolubydlících, teří stejně jako vy, budou s vámi sdílet daný prostor, jaké barvy či odstíny se vám v bytě na textilu líbí a hodí. Věřte, že pokud tím naštvete svého blízkého například opravdu pro něj provokativní barvou ,nevylepšíte tém nijak své soužití, ale naopak. Psychologický účinek je tak tedy neodmyslitelný stejně jako vhodně zvolený dekor. Záclony jsou od bílých po žluté nebo i barevné a výběr je jen na vás. Následuje měřeření šířky a výšky oken, coby výsledek vašeho záměru nakolikero chcete, aby byla okna záclonou zakrytá či jen ozdobená.

Samotná okna, kde bude vybraná záclona viset, jsou důležitá ale nejen pro správné měření kupovaných záclon, ale také pro výběr typu záclonové látky na základě světla, které propouští. Pamatujte, že okna orientovaná na sever mají méně světla, než okna orientovaná na jih. Je to velice užitečná rada, kterou oceníte, jakmile zavěsíte tytéž záclony na každém takovém typu okna.

2. Výpočet míry

Chcete-li vypočítat, zdali se kupovaná záclona, a je-li již zcela hotová, jako ty naše prodávané, zejména, kolik centimetrů je nutné na to vaše okno a kolik potřebujete mít v mírách na šířku a výšku zakoupený produkt, postupujte takto:

Dané množství látky uvedené na produktu záclony uvádí, kolik má na výšku a kolik při nataženém textilu na šířku. Vaše potřeba pro záclonu ve vašem pokoji, bude ovšem vycházet z toho, jaké mezery zvolíte při řasení a vrásčení látky zavěšené na tyči (a nebo na žabkách. Bude tedy samozřejmě záležet na tom, zda chcete více vrásčitý nebo lineárnější efekt po pověšení. Výška se již nedá nijak korigovat a je daná u záclony výrobcem produktu. Zde se právě rozhodujete, zdali vám okno záclona vyzdobí a zastíní jen částečně (např. ¾ či i méně) a nebo zcela přes celou výšku vašeho okna.

2. Atmosféra pokoje a typ výhledu z/či do okna

Pokud chcete, aby již zavěšené a jistě perfektní záclony ve vašem pokoji vynikaly, nebo aby byly elegantní, látka působila příjemně a atmosféra domácnosti byla mírumilovná, buďte velkorysí i k radám a přáním svým blízkých, kteří jistě budou trávit čas s vámi a stále se dívat stejně jako vy na to stejné okno. V ideálním případě zakoupené záclony utuží domáci vztahy tím, že jste je společně vybírali a zavěšovali. A abyste to všem a nejvíce sobě usnadnili, využijte produktů záclon, které jsou již k zavěšení hotové a rovnou po vybalení je použijte bez jakýchkoliv dalších úprava, šití a bez dalšího měření.

Věříme, že jsme vám při vašich plánech pomohli a těšíme se i na vaši přízeň na našich stránkách Bedona.cz